Opole jest to miasto liczące prawie 130 000 mieszkańców, położone jest nad brzegami rzeki Odry w południowo- zachodniej Polsce. Pracuje tu i uczy się wiele osób niezamieszkujących miasta na stałe. To właśnie dla nich zrobimy szybki przegląd tego co ma do zaoferowania Opole na weekend.

Gdzie iść na piwo w Opolu?

Kto z nas nie lubi po ciężkim tygodniu wypić zimnego piwka w dobrym towarzystwie? Opole jako gród wojewódzki i do tego posiadający uczelnie wyższe, a więc studencki, zaprasza do pubów i barów rozlokowanych w całym mieście. Ciekawymi miejscami są na przykład: Pijalnia Wódki i Piwa Opole na ulicy Książąt Opolskich, Melon Pub i Pub Maska- Laboratorium ulokowane na rynku czy Ministerstwo Śledzia i Wódka na ulicy Krakowskiej. W tych miejscach wypijemy oczywiście nie tylko piwo, ale i inne alkohole, jak wino czy wódka.

Opole – gdzie wybrać się na randkę?

Tu sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ wybór miejsca zależy również od współtowarzyszącej nam osoby. Możemy oczywiście wybrać, któryś z już wymienionych obiektów, ale nie zapominajmy też o takich atrakcjach jak: cztery kina znajdujące się w mieście, teatry, filharmonia, galerie sztuki i muzea oraz galerie handlowe. Dla osób wolących spędzać czas na łonie natury i lubiących zwierzęta szczególnie polecamy Park Nadodrzański oraz ogród zoologiczny znajdujący się na wyspie Bolko.